אאא

הסופר והמחנך החרדי הרב חיים ולדר מפרסם הבוקר (ראשון) טור חריף במדורו בעיתון יתד נאמן, בו משווה בין נאומיו של שר האוצר יאיר לפיד נגד החרדים לנאומיו של הצורר הנאצי, אדולף היטלר, נגד היהודים.

לטענת ולדר, דרישתם של שונאי המגזר החרדי לערוך חשבון נפגש, מסתירה רגשי אשמה מודחקים. "זה מוכיח מה באמת הם היו רוצים שיקרה לנו - רעיונות שחלקם הקטן יוצא מפיהם במפגשים סגורים וחלקם הזעיר יוצא לתקשורת". 

לדבריו, ברגע שהם הופכים את המגזר החרדי לאשם במצבו, "וברגע שאנו אלו שצריכים לערוך את החשבון נפש, זה עושה את השנאה שלהם למוצדקת יותר ולגיטימית יותר והם מרגישים יותר טוב עם עצמם".

ולדר מוסיף וטוען: "אנשים שנחשבו כמשכילים המציאו בכל הדורות השמצות נוראות כנגד היהודים כדוגמת "הפרוטוקולים של זקני ציון" והציגו את היהודים כמי שמושכים בחוטים ומנהלים את העולם".

לטענתו של הסופר החרדי, לכך התכוון לפיד כשצעק לעבר גפני: "מדינת ישראל סיימה לקבל ממכם הוראות".

בהמשך מצטט ולדר נאום היסטורי מפורסם. "נצטט כאן נאום של מישהו מפורסם ביותר מלפני כמה וכמה שנים: יהיה עלינו לפתור את השאלה היהודית, יש מספיק מרחב מחיה בעולם, אבל יש להרפות מן הדעה שבורא עולם בחר ביהודים ולפיכך זכותם להיות טפילים הניזונים מגופם של אזרחים אחרים פרודוקטיביים.

"היהודים חייבים להתאים את עצמם לעבודה ממשית ויצרנית כמו אזרחים אחרים שאם לא כן יעמדו במוקדם או במאוחר בפני משבר שממדיו לא ישוערו. אם שלטון הכסף היהודי יימשך באירופה ומחוצה לה - הוא יוביל למלחמת אזרחים ואז התוצאה לא תהיה ניצחון היהדות אלא השמדת היהודים בכל רחבי אירופה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"זהו אחד מנאומיו של הצורר היטלר ימ"ש טרם פרוץ מלחמת העולם השנייה. היטלר הכין כבר אז את הקרקע להשמדת הגזע היהודי ע"י הפצת תעמולת שנאה שהציגה את היהודים כגזענים (זוכרים מיקי לוי? המוצצים את דמם של היהודים ומצדיקים פגיעה בהם). 

בשלב זה, מבהיר ולדר, כי "כמובן שאין להשוות בשום פנים ואופן שום דבר לשואה וברור שכוונתם של משנאי הדת היא לא להשמיד פיזית את החרדים - על אף שההסתה הפרועה עלולה ח"ו להביא לאסונות - אך יש להם בפירוש כוונות זדוניות בכל הנוגע לאיכות החיים ולשלול מאיתנו זכויות בסיסיות. דיקטטורה במיטבה".

כאן בוחר ולדר לצטט מדבריו של יאיר לפיד שנכתבו לפני כשנתיים על המגזר החרדי: "עזוב אותך מאידיאולוגיה, עזוב אותך מזה שאני לא מבין איך לא מציק לך שאתה חי על חשבוני, אבל אין לי כבר מאיפה לשלם על כל זה .זהו. היה. נגמר. אין יותר. עלינו למצוא דרך, ידידי, או שזה ייגמר רע. איך כתוב? או חברותא או מיתותא".

וכעת תגידו אתם, שואל ולדר, "כמה זה שונה מהמשפט המסכם ההוא?".

מלשכת שר האוצר יאיר לפיד נמסר בתגובה כי "ההשוואה בין לפיד, בן לניצול שואה, לצורר הגדול בהיסטוריה של העם היהודי, היא לא פחות מהסתה מקוממת העושה שימוש פוליטי מכוער בפצע כואב. צר לנו שבמקום להתמודד עם הטיעונים הענייניים בדבר מצבם של המשק והחברה הישראליים והצורך להגדיל את ההשתתפות בשוק העבודה, יש הבוחרים לברוח לשיח מסית מיותר ומסוכן".