אאא

דתי? כנראה שלא תוכל לשרוד את 'גולני': למרות שהצבא משתדל להתחשב בחיילים שומרי מסורת, מסתבר שההתחשבות נשארת רק בתוך המסגרות המיועדות לחרדים. 

חייל דתי לא יוכל לכאורה לשמור על אורח חייו היחודי במסגרת שירות ב'גולני', וזאת לא מסיבות של חוסר צניעות, אלא בעקבות שגם צרכיו המינימליים ביותר כמו הנחת תפילין ביציאה לשטח - נאסרים עליו, כך עולה מסדרת 'גולני -טירונות'. 

במהלך סדרה דקומנטרית מושקעת שמתפרסמת בתקופה זו באתר ynet, נסקר אורח חייהם של חיילים במהלך הטירונות בגולני, אופי האימונים, והמסלול המפרך אותו הם עוברים בדרך ליחידה המובחרת. 

אלא, שבמהלך הסדרה מתברר, כי חייל דתי לא יוכל להניח תפילין בעת שהוא יוצא לאימונים בשטח, וגם לא יוכל לשאת את התפילין איתו. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בפרק השני של 'גולני - ריאליטי טירונות' שכאמור מתפרסמת ב-ynet, נראה מפקד ביחידה, שלוקח מחייליו את המכשירים הסלולאריים, ואת חפציהם האישיים, בפקר נראה חייל ששואל את המפקד האם ניתן לקחת את את התפילין איתו לאימון השטח, ונענה בסירוב. 

המפקד עונה בתחילה "ברור שאפשר להביא", אולם מסתבר כי מילים אלו נאמרות לכאורה על ידי המפקד בציניות, ואת עובדה זו מסבירות המילים שבאות לאחר מכן: "לא" עונה המפקד לחייל ואוסר עליו לקחת עימו את התפילין, "בשטח - אין אלוקים" הוא אומר לו. 

תגובת דובר צה"ל לא התקבלה. 

יצויין, כי גורם בצה"ל שלל כי מדובר באמירה רצינית של המפקד, וכי לדבריו לחיילי גולני מותר לקחת עימם תפילין, גם ביציאה לשטח. לדבריו, דווקא האמירה הראשונה של המפקד לפיה "ברור שאפשר להביא" היא האמירה הרצינית, ואילו המילים שנאמרו לאחר מכן נאמרו בציניות.