אאא

עיתון החדשות היהודי "האלגעמיינער" פרסם היום (ה') סדרת תמונות שתיעדו יהודי, תושב פריז, שהיה קורבן לתקיפה חמורה בשבוע שעבר בידי אנטישמיים.

לתמונות מצורף סרטון וידאו שהועלה לרשת שיתוף הסרטונים, יוטיוב, בו מתאר המותקף, מורה יהודי בן 59 בשם דוד, כיצד לאחר שיצא ממסעדה לעבר תחנת הרכבת התחתית ביום חמישי שעבר, בשעה 22:00, תקפו אותו שלושה גברים ממוצא אפריקני.

"הם קיללו אותי 'יהודי מלוכלך', 'מוות ליהודים' ואז התחילו להכות בי" סיפר דוד והדמעות בעיניו אומרות הכל, "הם היכו אותי בפנים ושברו לי את האף. אחר כך, הוציא אחד מהם חפץ מכיסו, הייתי בטוח שזה סכין, אך זה היה טוש, וזה מה שהם עשו לי" בשלב זה חושף דוד את חזהו והמראה מצמרר: "הם ציירו עליי צלב קרס תוך כדי שהם צועקים 'יהודי מלוכלך'".

למרבה המזל, עוברי אורח החלו להתקרב לאזור והשלושה נמלטו מהמקום, לא לפני שקראו בקול: "לא סיימנו עדיין! עוד נחזור אלייך!" אמר דוד, שבזמן התקיפה, חבש לראשו כיפה. 

בשיחה עם "האלגעמיינער", אמר הרב לוי דיג'אן, תושב צרפת לשעבר שמתגורר בניו יורק, כי התקיפה מוכיחה עד כמה ביטחונם של היהודים בצרפת אינו יציב. "כרב לקהילה צרפתית בניו יורק, אני נקרא לעתים קרובות לסייע לסטודנטים, יזמים צעירים ובני משפחה להגר לארצות הברית וקנדה, כיוון שהם מחפשים אחר מקום בטוח יותר בו יוכלו לנהל חיים יהודיים בחופשיות". לדברי הרב דיג'אן, מספרם של אלה הוכפל בשנים האחרונות. 

"התקיפה אירעה סמוך מאוד לשכונה היהודית בפריז, היכן שגדלתי. לרוב, בני משפחתי ומכרים שחיים בצרפת משתדלים להתעלם מגילויי האנטישמיות הגוברים, אך התקרית האחרונה מוכיחה כי מדובר בסכנה אמיתית" אומר הרב דיג'אן, "זו הפעם הראשונה שאנו רואים מקרוב קורבן לתקיפה אנטישמית אכזרית שבוצעה על ידי צעירים מוסלמים פראיים. לשמוע את דוד גורם לך להבין איך זה מרגיש באמת".

סוכנות הידיעות היהודית המקומית פרסמה על התקיפה, וראש עיריית פריז, ברטרנד דלנואי, הצהיר בתגובה כי "הפעולה הפחדנית הזו היא בגידה ביסודות הרפובליקה ובערכיה של פריז".

בשעות אלה שלושת התוקפים עדיין מסתובבים חופשי ולא ידוע על מעצרים שנעשו.

תקיפות אנטישמיות בצרפת הפכו לדבר שבשגרה. מוקדם יותר החודש, הותקפה אישה יהודייה בליאון בידי אם ובת ממוצא ערבי שקראו לעברה "יהודיה מלוכלכת, תחזרי למדינה שלך, לישראל". בשבוע שעבר, יהודי ישראלי הותקף באקדח הלם מחוץ לבית הכנסת, ולפני שבוע אירע המקרה החמור הנוכחי בתחנת הרכבת התחתית בפריז.

כמו כן, יום השנה השני להרוגי הפיגוע בבית הספר בטולוז צויין לאחרונה, בו שלושה ילדים ומורה יהודיים נרצחו בידי מחבל מוסלמי.